فهرست

جلوگیری از تردد کلینیک‌های سیار دندان‌پزشک در برخی استان‌ها

نهم مرداد ماه در مراسمی که در محل هتل المپیک تهران با حضور وزیر بهداشت برگزار شد از ۸۰ کلینیک سیار دندانپزشکی که جهت ارایه خدمات دندان‌پزشکی تجهیز شده بودند، رونمایی شد.

 

در این موبایل کلینیک‌ها که واقع یک کامیونت هستند تمام تجهیزات ارایه خدمات دندان‌پزشکی عمومی شامل یونیت و دستگاه رادیوگرافی پیش‌بینی شده است. بناست این کامیونت‌ها جهت ارایه خدمات دندان‌پزشکی در مناطق محروم و کم‌برخوردار به استان‌های مختلف اعزام شوند. سهمیه هر استان بین دو تا سه کلینیک سیار بود.

 

آنچنان که از عکس‌های منتشر شده از این مراسم مشخص می‌شود این کامیونت‌ها در مراسم رونمایی بدون پلاک بوده‌اند و حالا خبر می‌رسد به دلیل عدم وجود پلاک با مشکل مواجه شده و از تردد آنها در برخی استان‌ها جلوگیری شده است.

 

دبیر شورای سلامت دهان در خلال یک مصاحبه درباره این موضوع چنین گفته است:
این کلینیک‌های سیار دندانپزشکی که مجهز به یونیت دندانپزشکی و تجهیزات کامل عکسبرداری و خدمات دندانی است به دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تحویل داده شده‌اند و اقدامات اولیه برای اعزام آنها به روستاها انجام شده است. اما هنوز مساله پلاک خودروهای حامل این کلینیک‌ها حل نشده است و رایزنی با سازمان‌های مسئول انجام شده و به زودی این خودروها نیز پلاک و مشکل تردد آنها بر طرف می‌شود، البته در برخی استان‌ها با مساعدت مسئولان استانی به طور موقت اجازه تردد به این خودروها داده شده و فعالیت این درمانگاه‌های سیار در برخی روستاها شروع شده است.